Księżycowa Wróżka i fabryka snów

Wysoko ponad niebem, niemal w kosmicznej przestrzeni, stoi piękny dom. Jest zbudowany na planecie. Ale to nie jest byle jaki dom. Wygląda na to, że jest zrobiony z pary. Jest jakby delikatnie pofałdowany. To magiczna fabryka.

Ta fabryka tworzy sny i wysyła je do pokojów dzieci, aby mogły dobrze spać. Jednak pewnego dnia stało się coś dziwnego. Rano, gdy dzieci się obudziły, okazywało się, że nie miały żadnego snu. Nic im się nie śniło i dzieci były bardzo smutne.

W pobliżu fabryki snów mieszkała wróżka o imieniu Księżycowa. Była kosmiczną wróżką, która czuwała nad wszystkim, co działo się na niebie i we wszechświecie. Kiedy zobaczyła z nieba, że dzieci nie mają żadnych snów, poszła do fabryki, żeby zobaczyć, co się stało. I stwierdziła, że fabryka przestała działać.

Wróżka była przerażona: „To niemożliwe! To nie może tak zostać! Dzieci potrzebują marzeń. Muszą mieć swoje pragnienia i fantazje. Muszą marzyć, bo inaczej nie będą szczęśliwe!”. Obejrzała fabrykę ze wszystkich stron, zastanawiając się, dlaczego nie produkuje. Sprawdziła każdą jej część.

Bajka dla dzieciKsiężycowa Wróżka i fabryka snów
Księżycowa Wróżka i fabryka snów, Annie I.

Zastanawiała się przez chwilę, a potem coś przyszło jej do głowy: „Muszę dać fabryce pomysły, energię i chęć do rozpoczęcia ponownej produkcji. Fabryka musi wiedzieć, jak bardzo dzieci tego potrzebują”. I tak oto wzbiła się do nieba i zaczęła wołać dzieci, aby opowiedziały jej swoje marzenia. Żeby powiedzieć jej, o czym chciałyby marzyć. Dzieci zerkały przez okna i cicho wypowiadały w ciemność swoje życzenia.

Księżycowa wróżka zebrała wszystkie ich życzenia do wielkiego gwiezdnego worka. Poleciała z nimi szybko do magicznego domu. Opróżniła cały worek do zbiornika fabryki. Następnie wzięła oddech i dmuchnęła z całej siły w śmigło fabryki. „Magiczna Fabryko, spraw, by znów pojawiły się marzenia! Pokaż, jak potężna jesteś, by dzieci miały lepsze dni”.

Śmigło fabryki zaczęło się powoli kręcić. Cały magiczny dom znów falował i trząsł się. Zaczęło się przetwarzanie życzeń dzieci i ponowne spełnianie marzeń. Wszystko zostało uratowane. Wróżka Księżycowa była szczęśliwa. Wiedziała, jak ważne jest, aby dzieci nie straciły swoich życzeń, aby o nich śnić. Tylko wtedy mogły być szczęśliwe, uśmiechnięte i mieć nadzieję, że ich marzenia mogą się kiedyś spełnić.

Gdy jest wieczór i chcesz mieć miły sen, spróbuj zawołać swoje życzenie po cichu w stronę okna. Może Księżycowa Wróżka je złapie i zabierze do fabryki. A potem przyśni Ci się to. Naprawdę życzę Ci, aby Twoje marzenie się spełniło. Nie przestawaj więc w nie wierzyć!

4.6/5 - (27 votes)

Wstaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *