O zepsutym telewizorze

Była sobie raz pewna Kasia i pewien Józek. Było to rodzeństwo. Bardzo lubili jeździć na rowerach, pływać, jeździć na łyżwach i grać w koszykówkę. Przyszła jednak jesień i zaczęło padać. I padało, i padało, i padało. Dzieci się nudziły, więc włączyły telewizor.

Najpierw na godzinę, potem na dwie, nagle przesiedziały przy nim pół dnia, a potem już telewizor działał cały dzień. Dzieci się od niego nie odrywały. Z zapartym tchem oglądały bajki i filmy zaraz po powrocie ze szkoły, aż do późnego wieczora. Nawet gdy przestało padać i zrobiło się ładnie, dzieci już nie wychodziły na dwór. Wciąż tylko oglądały telewizję. A telewizor był z tego powodu smutny.

Bajka na dobranoc - O zepsutym telewizorze
O zepsutym telewizorze

Był strasznie zmęczony. Chciał, żeby dzieci w końcu go wyłączyły i pozwoliły mu chwilę odpocząć. Ale dzieci nie planowały żadnego odpoczynku. Zaczęły się nawet kłócić. Kasia chciała oglądać film o zwierzątkach, Józek bajkę o piratach. Krzyczały na siebie i prawie się pobiły. Na szczęście przyszła mama i posłała dzieci do łóżek.

Lecz kiedy rodzice zasnęli, dzieci znów wykradły się z łóżek do salonu i włączyły telewizor. Oglądały bajki całą noc, a rano zaspały do szkoły.

Tego telewizor już nie wytrzymał. Zachrząkał, zasyknął i zgasł. Kasia i Józek byli najpierw zaskoczeni, potem rozgniewani, a na koniec smutni. Ale nic nie mogli zrobić. Mama i tata powiedzieli, że zadzwonią po mechanika. Ale on nie przychodził i nie przychodził. Był chory i leżał w szpitalu. Dzieci były nieszczęśliwe. Co teraz będą robić? Znudzone siedziały na sofie i nic ich nie bawiło. Rower? Nuda! Pływanie? Nuda! Łyżwy? Nuda! Koszykówka? Nuda!

Siedziały na sofie i smutno patrzyły na wyłączony telewizor. A ten był naprawdę zadowolony. Wreszcie sobie odpocznie, a potem go naprawią. Niech te szalone dzieci bawią się jakoś inaczej! Ale dzieci nie chciały bawić się inaczej. Wtedy Kasia wyjrzała przez okno i zobaczyła, jak mama z tatą na dworze wyciągają coś z pudełka.

Wybiegli na dwór i odkryli, że to był szczeniak! Jakże bardzo się ucieszyli. Opiekowali się szczeniakiem i nawet gdy przyszedł mechanik i telewizor znów działał, nie mieli czasu, żeby na niego patrzeć. Musieli opiekować się szczeniakiem.

Rate this post

Navigácia príspevkov

Wstaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

...