Czerwony Kapturek

Pewnego razu była sobie mała dziewczynka, która mieszkała ze swoją mamą bardzo blisko lasu. Dziewczynka została nazwana Czerwonym Kapturkiem z powodu czerwonej czapki, którą podarowała jej babcia. Bardzo lubiła ten kapelusz i nosiła go wszędzie.

Matka mówiła jej, żeby nie rozmawiała z nieznajomymi, a ona robiła to, co jej kazano. Zawsze, gdy wysyłano ją na spotkanie, uważała, żeby nie rozmawiać z obcymi.

Pewnego dnia jej babcia była bardzo chora, więc matka wysłała ją, aby dostarczyła kosz owoców i lekarstw do babci, która mieszkała głęboko w lesie, żeby poczuła się lepiej. Matka poleciła jej, aby trzymała się ścieżki i trzymała się z dala od obcych.

Czerwony Kapturek pospieszył w głąb lasu, śpiewając podczas spaceru do domu babci. Po drodze głodny zły wilk zauważył Czerwonego Kapturka i przewidział swój obiad.

Podszedł do niej i Czerwony Kapturek zapomniał o poleceniu matki. Wilk zapytał, dokąd się tak spieszy.

Bajka dla dzieci Czerwony Kaptur
Czerwony Kapturek, Annie I.

Idę do domu mojej babci w lesie. Jest bardzo chora i potrzebuje trochę owoców i lekarstw, żeby poczuć się lepiej – odpowiedział Czerwony Kapturek.

Zły wilk uśmiechnął się do siebie. Teraz będzie miał dwa obiady. Zjadłby dziewczynkę i jej babcię. Czerwony Kapturek nie wiedział o tym planie złego wilka.

Zły wilk powiedział Czerwonemu Kapturkowi, że powinna zabrać ze sobą kwiaty dla babci. Powiedział, że kwiaty poprawią jej samopoczucie.

Dziewczynka była zachwycona i pobiegła po kwiaty dla babci. Wilk pospieszył się i poszedł do domu babci. Udawał, że jest Czerwonym Kapturkiem.

Zapukał do drzwi i czekał na odpowiedź.

„Kto jest u drzwi?“- zapytała babcia.

„Babciu, to ja, Czerwony kapturek“, odpowiedział wilk.

„Oh, kochanie. Wejdź do środka. Zdejmij kapelusz i wejdź“ – powiedziała babcia. Nie wiedziała, że to był zły wilk.

Zły wilk wszedł i poszedł prosto do pokoju babci. Ona leżała na swoim łóżku. Wilk rzucił się na nią i pożarł ją.

Zły wilk włożył ubranie babci i udawał, że jest babcią. Położył się do łóżka babci i czekał na Czerwonego Kapturka.

Wkrótce po zebraniu kwiatów Czerwony Kapturek pobiegła do domu babci. Zobaczyła, że drzwi są otwarte i zawołała babcię, ale nie było odpowiedzi.

Zmartwiła się o babcię i pospiesznie wbiegła do środka.

„Babciu!“, wołała wielokrotnie, ale nadal nie było odpowiedzi.

Kiedy dotarła do pokoju babci, zobaczyła babcię śpiącą na łóżku. Babcia wyglądała zupełnie inaczej. Miała duże uszy, ogromne zęby, ogromne stopy i ręce, była bardzo duża. Nie wiedziała, że to zły wilk.

Nagle zły wilk wyskoczył z łóżka i pożarł ją. Zły wilk nie był już głodnym. Po bardzo sycącym obiedzie postanowił się zdrzemnąć.

Wkrótce obok domu babci przechodził myśliwy. Znał babcię bardzo dobrze i zdziwił się, gdy zobaczył jej otwarte drzwi.

„Babciu“, zawołał, ale nie było żadnej odpowiedzi. Wszedł do środka i udał się do pokoju babci. Ze zdziwieniem zobaczył w łóżku babci złego wilka, którego szukał.

Musiał zjeść babcię, pomyślał. Otworzył złego wilka i znalazł babcię i Czerwonego Kapturka w jego brzuchu.

Zły wilk przestraszył się i uciekł.  Czerwony Kapturek dał babci swoje owoce i lekarstwa i byli szczęśliwi. Nikt nie wiedział, co się stało ze złym wilkiem, ale nikt już o nim więcej nie słyszał.

3/5 - (48 votes)

Wstaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

...