Bajka o Trzech Królach i małej sarence

Za siedmioma górami, za siedmioma lasami, za siódmym jeziorem, byli sobie Trzej Królowie: Kacper, Melchior i Baltazar. Udali się oni w daleką podróż, aby złożyć dary Dziecku, które właśnie się urodziło.

Przez las przechadzają się trzej królowie na wielbłądach
Bajka o Trzech Królach i małej sarence, Annie I.

Drogę wskazywała im Gwiazda Betlejemska. Blask Gwiazdy Betlejemskiej betlejemskiej rozświetlał mrok. Każdy kto spojrzał w niebo, od razu czuł, że nie jest to zwykła gwiazda jakich miliony na niebie, a specjalny znak, specjalny drogowskaz. I tak szli Kacper, Melchior i Baltazar, ze swoim orszakiem i poddanymi, szli przez góry, łąki i  lasy, aż natrafili na małą sarenkę, która leżała na poboczu drogi. 

 – Musimy jej pomóc! Zatrzymajcie konie! – krzyknął do swojej świty Kacper, który jako pierwszy zobaczył potrzebującą pomocy sarenkę.

Zarówno Melchior, Kacper jak i Baltazar przerwali swoją wędrówkę, aby uratować stworzenie, które potrzebowało pomocy. Mała sarenka leżała na trawie, na tylnej nóżce miała ranę, z której sączyła się odrobina krwi. Widać, że zwierzątko było wycieńczone i nie mogło wstać. Baltazar dał sarence bułek z wodą, aby się napiła. Kacper opatrzył jej ranę i zabezpieczył złamanie kijem i bandażem. Nie można było zostawić sarenki samej w ciemnym lesie, więc Melchior zabrał sarenkę do swojego powozu. 

Z tym krótkim przystankiem kontynuowali podróż, choć nie wiedzieli, czy zdążą dać nowonarodzonemu Dzieciątku prezenty na czas.  Nie wiadomo było jak długo Gwiazda Betlejemska będzie świecić. Wśród poddanych w orszaku słychać było poruszenie:

– Czy zdążymy na czas?  Czy rzeczywiście musieliśmy się zatrzymywać? – szeptał jeden poddany do drugiego. 

Usłyszał to Melchior i oburzył się. 

– To był nasz moralny obowiązek!  – rzekł i nałożył na tych poddanych, którzy szeptali, finansową karę. 

Trzej królowie dotarli do dzieciątka na czas i mimo nagłego przystanku na drodze, dopełnili swojego przeznaczenia. 

Jeśli jakieś stworzenie cierpi i krawi, trzeba mu pomóc i jest to ważniejsze niż wszystko inne. 

4.7/5 - (12 votes)

Wstaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

...