W pewnej wsi nad brzegiem rzeki stał młyn, gdzie ciężką pracą młynarzowi pomagał przez wiele lat sprytny osiołek. Ale z biegiem czasu osiołek się starzał i z każdym rokiem był w stanie wykonywać coraz mniej zadań.
Czytaj dalej →Bajki o rozbójnikach
Rabusie są przerażający i straszni, ale w naszych bajkach wszyscy ich przechytrzają – zarówno zwierzęta, jak i ludzie. Więc nie martwcie się wcale, że nie zaśniecie przy bajce o rabusiach. My wiemy, że chciwość i złodziejstwo muszą być sprawiedliwie ukarane.

Johanna i zbójnicy
W lasach żyją zwierzątka i rosną tam drzewa oraz grzyby. W lesie możemy znaleźć owoce leśne, takie jak jagody i poziomki. Znam jednak las, gdzie nie zawsze mieszkały tylko zwierzęta. Do tego lasu każdy bał się chodzić. Był czarny, głęboki i wiele osób mówiło, że jest zaczarowany. W tym lesie mieszkali bowiem rozbójnicy. Każdego, kto tylko odważył się przejść przez ten las, okradali. Nikt nie wie, gdzie dokładnie mieszkali, i nikt nie wie, ilu ich było. Wszyscy się ich bardzo bali.
Niezwykli książęta
Za mroźną skałą i wysokimi wzgórzami znajdowało się wielkie królestwo. Mieszkali tam król i królowa oraz ich mali książęta. Nazywali się Simon i Sanel. Obaj mieli czarne włosy, głębokie brązowe oczy i uśmiechy od ucha do ucha. Byli bardzo mili i mądrzy. Ich rodzice byli z nich dumni. Każdego dnia wymyślali zabawy i sprawiali, że każda chwila była wyjątkowa. Każdy dzień z nimi był magiczny.
Czytaj dalej →Jak Jaś spotkał rozbójnika
W czarnym lesie, daleko wśród skał, żył rozbójnik. Miał długą brodę zaplecioną w warkocz, na głowie zniszczony kapelusz, a spod niego wystawały krzaczaste czarne włosy. Mieszkał w pobliżu najwyższych skał w ukrytej jaskini. Nie był zły, po prostu nie znał się na niczym innym niż na rabowaniu.
Czytaj dalej →Opowieść o zbójniku
W środku gęstego lasu znajdował się dziwny domek. Zbudowano go w koronie drzewa, więc niewiele osób mogło go zobaczyć. To był dom zbójnika Karlosa. Karlos był dobrym człowiekiem. Pilnował przechodniów i okradał tylko tych, którzy mieli za dużo pieniędzy, nie chcieli się dzielić i zarozumiale zatrzymywali wszystko dla siebie. Jego włosy były obcięte bardzo krótko, a na twarzy miał krótki zarost. Miał uroczą bliznę koło brwi i czarował wszystkich swoimi pięknymi, dużymi oczami. Ale miał jedną wadę: nie słyszał na jedno ucho. Karlos lubił siedzieć w swoim domku na drzewie i obserwować z góry wszystko, co działo się w lesie. Pewnego dnia zobaczył kogoś, kogo nigdy nie zapomni. Było to spotkanie, które na zawsze zmieniło jego życie.
Czytaj dalej →



