Króliczek Adaś idzie do szkoły

Każde dziecko chce czasem poczuć się dorosłe. I w końcu nadchodzi taki dzień, kiedy rzeczywiście kończy się pewien etap dzieciństwa, a dzieci mają pierwsze obowiązki niczym prawdziwi dorośli. Podobnie było z pewnym króliczkiem o imieniu Adaś.

Bajka Króliczek Adaś idzie do szkoły
Króliczek Adaś idzie do szkoły, Annie I.

Pierwszego września, gdy lato powoli ustępowało już miejsca jesieni, wszystkie dzieci z okolicy rozpoczęły naukę w szkole. Był wśród nich również nasz mały bohater. Adaś bardzo cieszył się z tego wydarzenia i długo się do niego przygotowywał. Już kilka dni wcześniej spakował do plecaka wszystkie niezbędne przedmioty, takie jak kredki, piórnik, książki oraz strój na wf.

Przez cały czas króliczek zastanawiał się również, jak będzie w szkole i czy znajdzie tam jakichś przyjaciół. Czasem też trochę się denerwował nową sytuacją i było to przecież zupełnie zrozumiałe, ale jednak nie mógł się już doczekać pójścia do szkoły.

Gdy nadszedł już wyczekiwany dzień, króliczek Adaś zjadł szybkie śniadanie, założył odświętne ubranie i wyruszył z rodzicami w kierunku szkoły podstawowej.

Pierwszego dnia odbyła się tylko akademia oraz uroczystość pasowania na ucznia, więc króliczek dość szybko wrócił do domu.

Kolejnego dnia miały rozpocząć się już normalne zajęcia, na które Adaś czekał z wielką ekscytacją. Mama odprowadziła go do szkoły, gdzie króliczek poznał swoją wychowawczynię oraz koleżanki i kolegów z klasy. W klasie każdy opowiedział krótko o sobie, a później dzieci mogły wybrać, z kim chciałyby usiąść w ławce.

Adaś nikogo tam nie znał, ale szybko znalazł pierwszego kolegę – był to sympatyczny szczurek Michaś i to właśnie z nim Adaś usiadł w ławce.

Podczas pierwszej lekcji dzieci poznawały kolory i rysowały. Na drugiej lekcji uczyły się pisania pierwszych literek i każdy miał za zadanie wymyślić jakieś słowo zaczynające się na daną literkę. Kolejne lekcje także upłynęły króliczkowi bardzo szybko. Na przerwach Adaś poznawał swoich kolegów i bawił się z nimi.

W końcu nadszedł koniec lekcji i wszystkie dzieci zostały odebrane przez swoich rodziców.
– Jak minął ci pierwszy dzień w szkole, kochanie? – zapytała króliczka mama.
– Było super, mamo! Poznawaliśmy kolory i literki, mam już kolegę Michasia i nie mogę doczekać się, co będzie jutro! – Adaś był bardzo podekscytowany i myślał już z niecierpliwością o tym, co wydarzy się jutro. 

4.6/5 - (40 votes)

1 komentarz

Wstaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *