Marta chce latać

Marta miała dopiero pięć lat i mieszkała z mamą i tatą w bardzo małym miasteczku. Większość domów była szara i mała i miała małe ogródki, w których rosło niewiele kwiatów. Była w nowej szkole dopiero od kilku dni, więc nie poznała jeszcze żadnych nowych przyjaciół. Marta kochała ptaki. Wszystkie ich gatunki. Czasami żałowała, że ​​nie była jednym z nich, lecz tylko małą dziewczynką. Obok mieszkała starsza pani, a Marta była bardzo szczęśliwa mogąc jej pomóc, karmiąc jej papużkę falistą.

Marta chce latać. Źródło obrazu: depositphotos.com

Pewnego dnia papużka przemówiła do Marty, pytając ją czy nie chciałaby poznać jej najlepszej przyjaciółki. Zdradziła też, że kiedy starszej Pani nie ma w domu, ta ukradkiem wychodzi ze swojej klatki i odlatuje wraz ze swoją przyjaciółką do Krainy Papug. Marta bardzo się ucieszyła i szybko zgodziła na propozycje papużki. Wskoczyła na nią szybko, a ta rozpościerając swoje kolorowe skrzydełka odleciała przez okno razem z Martą. 

Najpierw poleciały po wspomnianą przyjaciółkę i wspólnie poleciały do odległej Krainy Papużek poznać nowych, nieznanych przyjaciół. Kiedy były już na miejscu Marta zeszła z papużki i przemierzała krainę na swoich nogach. Zwiedzając dawne miejsce zamieszkania papużki, pomyślała, że chciałaby też być ptakiem. Powiedziała o tym swojej nowej przyjaciółce, a ta miała dla niej niespodziankę. Wspólnie z drugą papużką skonstruowały dla Marty skrzydła z zebranych piórek innych ptaków. Wspięły się na wielką wieże obserwacyjną i pokazały Marcie jak latać. 

Dziewczynka była bardzo szczęśliwa. Cieszyła się, że choć przez chwilę mogła poczuć się jak prawdziwy ptak i zobaczyć świat z ich perspektywy. Postanowiła, że gdy wróci do domu, poprosi mamę i tatę, aby zaczęli podróżować samolotem. Chciała pokazać im, jakie to przyjemne uczucie móc unieść się wysoko w powietrze i zobaczyć, jak wszystko wydaje się maleńkie z takiej wysokości. 

4.4/5 - (18 votes)

Wstaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

...