O czerwonym samochodziku część II

Drogie dzieci, na pewno pamiętacie małego chłopca Wilka i jego ulubioną zabawkę – mały czerwony samochodzik imieniem Red. Kiedy chłopiec jechał z rodzicami na wakacje nad morze, po drodze zgubił swój mały samochodzik. Dziś dowiemy się, czy czerwony samochodzik odnalazł drogę powrotną do swojego najlepszego przyjaciela Wilka. 

Kiedy przestało padać i na autostradzie znów zaświeciło słońce, mały samochodzik postanowił wyruszyć na poszukiwanie Wilka, który zgubił go na stacji benzynowej. Mały samochodzik otrząsnął się z wody i wyjechał z krzaków, gdzie odpoczywał, gdy coś za nim pękło. Nagle przed samochodem pojawił się duży szary wilk. Mały czerwony samochód przestraszył się i postanowił uciec przed wilkiem. Ale wilki to bardzo szybkie zwierzęta. Kiedy wilk prawie złapał samochód w swoją wielką, drapieżną paszczę, pojawił się przed nim większy, starszy samochód i zaczął trąbić tak głośno, że wilk przestraszył się i uciekł głębiej w las.

– Wszystko w porządku? – zapytał zielony samochodzik, który pojawił się przed nim. Był to jednak większy samochód niż Red, był to zielony SUV, który wystraszył wilka swoim klaksonem.

– Dziękuję, że mnie uratowałeś – podziękował czerwony samochodzik. 

Bajka do czytania - O czerwonym samochodziku część
O czerwonym samochodziku część

SUV powiedział:

– Jestem Green. Co ty tu robisz sam? Gdzie jest twój przyjaciel? Twoje dziecko?

Red wyjaśnił, że się zgubił i próbuje odnaleźć swoją rodzinę.

– Ja też się zgubiłem, ale to było dawno, dawno temu i od tego czasu mieszkam tutaj przy autostradzie i każdego dnia mam nadzieję, że pewnego dnia ktoś mnie znajdzie i znów się ze mną pobawi – powiedział ze smutkiem SUV do Reda.

Właśnie wtedy dotarło do Reda, że może pojechać z nim, Wilek na pewno będzie szczęśliwy! Mały czerwony samochodzik przekonał samochód terenowy, aby pojechał z nim i odnalazł jego rodzinę. Samochód terenowy postanowił pomóc Redowi w odnalezieniu rodziny. Może Wilek go polubi? 

Podczas podróży doświadczyli nie tylko deszczu, ale także silnego wiatru, przed którym musieli chować się w krzakach.

– Tam jest morze! – krzyknął triumfalnie mały czerwony samochodzik, gdy zauważył przed sobą błyszczącą dużą wodę.

Red i jego nowy przyjaciel Green powoli podążali za każdym małym domkiem, który napotkali nad morzem, ale nigdzie nie widzieli Wilka. Kiedy byli już zmęczeni i brakowało im sił, Red przypomniał sobie, że Wilek mówił o dużej piaszczystej plaży. Poszli na plażę, a tam był jego Wilek! Zobaczył go smutnego, leżącego na kocu na plaży, nawet niebawiącego się zabawkami, które jego tata kupił, żeby go rozweselić. Zabawkowe samochodziki Green i Red próbowały przebić się przez piasek i dotrzeć do Wilka. 

– Hej, tam są! – krzyknęła mama, gdy zauważyła dwa samochodziki w piasku. Wilek skoczył na równe nogi, nie wierząc własnym oczom.

– Wreszcie wrócił mój najlepszy przyjaciel! – powiedział Wilek do czerwonego samochodu i podniósł go razem z SUV-em. Mały chłopiec nie rozumiał, skąd wziął się jego czerwony samochód ani skąd wziął się samochód terenowy, ale polubił zielony samochód i od razu zaczął się nimi bawić. Nawet Miś był szczęśliwy, że samochodzik wrócił z nowym przyjacielem. Mały chłopiec Wilek zrozumiał, że musi bardziej uważać na swoje zabawki i pilnować swoich dwóch przyjaciół. 

Red nie tylko odnalazł drogę powrotną do swojego przyjaciela, ale także znalazł po drodze nowego przyjaciela, co sprawiło, że wakacje Wilka były przyjemniejsze. I tak Wilek i jego przyjaciele spędzili wakacje nad morzem, gdzie przeżyli nowe przygody.

3.8/5 - (62 votes)

2 komentarze

Wstaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *