Zaczarowana księżniczka

Dawno, dawno temu w wielkim zamku żyła zła królowa, czarownica Zelda. Władała wszystkimi rodzajami magii i dlatego rządziła całym zamkiem. Wszyscy bali się jej magii. Bali się jej mocy, bali się, że może ich w coś zaczarować, więc byli jej posłuszni.

Każda armia została pokonana przez moc królowej i nikt nie odważył się jej przeciwstawić. Jej magia była potężna. 

Królowa miała córkę, piękną księżniczkę Julię, która miała serce na właściwym miejscu. Piękna Julia z roku na rok stawała się nie tylko piękniejsza, ale także zyskała umiejętność rzucania czarów. Była dobrą dziewczynką, zawsze wszystkim pomagała i zawsze się uśmiechała. Wszyscy w zamku kochali małą księżniczkę – z wyjątkiem jej matki Zeldy, która zazdrościła jej urody i mocy. Mała Julia nauczyła się magii i zamieniła każdy ogród w zamku w piękną łąkę pełną kwiatów. Czarownica Zelda bardzo bała się dnia, w którym jej córka Julia zdobędzie moc, którą miała, więc postanowiła, że musi to powstrzymać. I właśnie to zrobiła! 

Bajka dla dzieci - Zaczarowana księżniczka
Zaczarowana księżniczka

Pewnego dnia mała księżniczka zniknęła. Po zamku i okolicy krążyły plotki, że to królowa Zelda zaczarowała swoją piękną córkę Julię, ponieważ była piękniejsza i być może nawet potężniejsza od niej. Ale młodej, pięknej Julii nie widziano od lat. Pełne kwiatów łąki księżniczki szybko zamieniły się w suchą trawę. Wszystko w zamku było ciemne i smutne, odkąd Julia odeszła.

Służąca królowej o imieniu Anna wychowywała małą Julię od małego i przeszukała cały zamek, ale nigdzie nie mogła znaleźć brązowowłosej Julii. Czarownica była jedyną osobą, która wiedziała, gdzie ukryła swoją córkę. 

Zelda zamieniła swoją córkę w gołębicę i ukryła ją wysoko w wieży, aby nikt nigdy jej nie znalazł. Poddani królowej i mieszkańcy wioski mieli nadzieję, że ich księżniczka pewnego dnia powróci i powstrzyma złe rządy matki. Lata mijały i mijały, a nasza księżniczka Julia wciąż była uwięziona wysoko w wieży. Miała nadzieję, że pewnego dnia ktoś ją uratuje, a ona odzyska swoją moc i będzie piękną księżniczką, którą kiedyś była. 

Za górami i dolinami, w pobliskim zamku, mieszkał młody książę Kristian. Był odważny, silny i wszyscy go podziwiali. Pewnego ranka do księcia dotarł list z informacją, że zaczarowana księżniczka Julia mieszka w pobliskim królestwie i że to on może ją uratować. Książę początkowo w to nie uwierzył, ale kiedy usłyszał od swojego królewskiego ojca, że był to zamek wiedźmy Zeldy, zdał sobie sprawę, że może to być prawda. Książę Kristian postanowił uratować młodą księżniczkę. Wsiadł na konia i pojechał przez dolinę w poszukiwaniu księżniczki. 

Czy książę Kristian uratował młodą księżniczkę Julię? Czy księżniczka zmieniła się z gołębicy w dziewczynkę? Tego, drogie dzieci, dowiemy się w następnej bajce.

4.5/5 - (24 votes)

2 komentarze

Wstaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *