Jak zajączek szukał jajek

Do Wielkanocy zostały tylko dwa dni, kiedy obudził się Zajączek Wielkanocny. Przetarł oczy, wyciągnął się na łóżku, wypuścił długie ziewnięcie i spojrzał na budzik na stoliku do kawy.

„Rany boskie! Zaspałem!” – pomyślał. „Jak to się stało, że alarm nie dzwonił na czas? Muszę szybko szukać jajka dla Wielkanoc!”

Zajączek wyskoczył z łóżka. Szybko znalazł kredki, ale nie miał ani jednego jajka. I co teraz? Skąd w ogóle biorą się jajka? Przypomniał sobie, że widział, jak dzieci szły po jajka do małego domku, który nazywały kurnikiem. Tam właśnie mieszkają kury.

Zajączek poczekał więc, aż nadejdzie wieczór. Wieczorem kury siedzą na swoich grzędach i śpią. Łatwo będzie pożyczyć jedną. A gdy zniesie jajka, odda ją z powrotem.

I jak pomyślał, tak zrobił. Zakradł się po ciemku do kurnika i złapał pierwszą kurę, która podeszła pod jego łapę. Pobiegł z nią do swojego małego domku, posadził ją na gnieździe i powiedział do niej:

– Mała kurko, mała kurko, proszę, znieś mi jajko!

Kura spojrzała na niego groźnie. Ze swoim wielkim czerwonym grzebieniem i ogromnymi zielonymi piórami ogonowymi wyglądała bardzo groźnie.

– Hen, hen, pospiesz się, potrzebuję jajka. Nadchodzi Wielkanoc, dzieci będą mnie szukały.

Zając podniósł kurę, ale nie pojawiło się pod nią żadne jajko. Spróbował więc po raz trzeci.

Bajka dla dzieci Jak zajączek szukał jajek
Jak zajączek szukał jajek, Annie I.

– Mała kurko, mała kurko, proszę, daj mi jajko. Jeśli nie będzie jajek, będą łzy dzieci.

W tym czasie nadszedł już ranek i słońce wznosiło się na niebie.

– Kukuryku! – zawołała kura, aż zając podskoczył ze strachu. – Kukuryku! Kukuryku! Jestem przerośniętym kogutem! Nienawidzę jajek! Tylko kura je znosi! Kukuryku!

Nagle króliczek zrozumiał, że się pomylił. Przeprosił koguta i dał mu garść ziarna. Kogutkowi zrobiło się żal smutnego zajączka, więc zabrał go ze sobą do kurnika. Tam zajączek mógł zebrać tyle jaj, ile potrzebował. Wielkanoc została uratowana.

– Dziękuję wam, małe kurki, będzie święto i będą jajka! – zawołał ucieszony zajączek i pobiegł farbować jajka.

Udało mu się dostarczyć jajka na czas. Dzieci były z tego powodu bardzo szczęśliwe, podobnie jak zajączek, kury i kogut.

4.7/5 - (72 votes)

Wstaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *