Masza, Niedźwiedź i konkurs kulinarny

Pewnego wieczoru Masza i Niedźwiedź postanowili zrobić konkurs na to, kto przyrządzi lepsze danie. Nagrodą miało być uznanie dla mistrza gotowania. Masza uwielbiała wynalazki kulinarne, tymczasem Niedźwiedź uwielbiał przyrządzać dania na bazie miodu.

Z samego ranka wybrali się po odpowiednie składniki potrzebne do przyrządzenia popisowego dania, a już w południe przystąpili do konkursu. Jako sędziego rozstrzygającego, kto wygra konkurs, wybrali bobra, który również cenił sobie dobrą kuchnię. Najpierw do konkursu przystąpił Niedźwiedź. Oczywiście, podstawowym składnikiem przygotowywanej potrawy był miód. Do miodu dorzucił pyszne mleko wydojone z rana od krowy, trochę płatków owsianych, zebranych zaraz po tym, jak opadła rosa. Nie mogło zabraknąć czekolady – którą Niedźwiedź miał schowaną na czarną godzinę w szafce kuchennej, na wypadek, gdyby zabrakło mu miodu. Taką miksturę doskonale ze sobą zmiksował, podgrzał nieco na kuchence i z zadowoleniem oznajmił, że przyrządził jego ulubione danie – miód w płatkach i czekoladzie. Bóbr pokiwał głową i oznajmił, że teraz to Masza może rozpocząć pracę nad swoim popisowym daniem.

Masza, Niedźwiedź i konkurs kulinarny
Masza, Niedźwiedź i konkurs kulinarny

Masza z kolei uwielbiała owoce, dlatego do stworzenia posiłku wykorzystała dużo truskawek, poziomek oraz jagód. Użyczyła też od Niedźwiedzia trochę miodu, aby nadać im nieco słodszy posmak. Dokładnie, dołożyła do owoców dwie łyżeczki miodu. Ale to nie wszystko. Do owoców dodała także słodkiego cynamonu. Następnie, wykorzystała patelnię, na której usmażyła naleśnika – który udał się już za pierwszym razem! Na naleśnik nałożyła owoce z dodatkiem miodu.

Oboje zanieśli swoje popisowe dania do Bobra, któremu już ślinka ciekła na samą myśl o konsumpcji dań. Bobr, musisz wiedzieć, był ogromnym łasuchem  – przez co miał trochę nadprogramowych kilogramów, ale za to czerpał prawdziwą przyjemność z jedzenia. Werdykt okazał się trudny do wydania – zarówno danie Niedźwiedzia, jak i Maszy, było równie pyszne.

– Ogłaszam remis! – zawyrokował wreszcie Bóbr. – Oba dania są tak samo pyszne i zdrowe! – mówiąc to, oblizał resztki miodu cieknącego mu po brodzie.

Zadowoleni z werdyktu Masza i Niedźwiedź skonsumowali wraz z Bobrem swoje pyszności uzgadniając, że ten konkurs zdecydowanie będą jeszcze musieli powtórzyć.

4.8/5 - (16 votes)

Wstaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *