Piękna czarownica Helga i przeklęty ptak – część II

Drogie dzieci, na pewno pamiętacie piękną czarownicę Helgę, która mieszkała samotnie w lesie ze swoją czarną kotką Felicją. Uciekła z wioski, w której wszyscy potępiali ją za przeklęcie jej najdroższego chłopca Eryka, który znikł z dnia na dzień. Wieśniacy uważali bowiem, że nikt nie może być tak piękny jak Helga, że musi w tym być jakaś zła magia.

Helga uciekła do gęstego lasu w pobliżu wioski, gdzie w swojej chacie przygotowywała różne mikstury z ziół, których używała do leczenia rannych zwierząt w lesie. Była nie tylko piękna, ale i miła. Pewnego dnia znalazła rannego ptaka, którego skrzydło wyleczyła. Ptak opowiedział jej historię, z której dowiedziała się, że został przeklęty.

Bajka do czytania - Piękna czarownica Helga i przeklęty ptak
Piękna czarownica Helga i przeklęty ptak

Gdy ptak opowiedział swoją historię młodej dziewczynie, niebieskooka Helga chciała mu pomóc. Poderwała się na nogi i zaczęła biegać po swoim małym domku, gdy jej kotka Felicja usiadła na magicznej księdze leżącej na stole.

– Tak! Dziękuję, Felicjo, za pomoc – odpowiedziała Helga i zaczęła przeglądać swoją księgę magii, zastanawiając się, jak mogłaby pomóc małemu ptaszkowi. Nie mogła znaleźć w księdze żadnych zaklęć, które pomogłyby małemu ptaszkowi. Żadne zioła nie mogły złamać klątwy. Helga usiadła smutno na krześle i wpatrywała się w małego ptaszka.

– Gdybym tylko wiedziała, jak ci pomóc – powiedziała smutno, aż jedna mała, niezdarna łza spłynęła po jej policzku i spadła na małego ptaszka, który leżał na jej kolanach.

Nagle stało się coś nieoczekiwanego. Pojawił się wielki dym i nagle nie było przed Helgą małego ptaszka, ale był on, ukochany chłopiec, jej Eryk.

– Eryku, czy to ty? – zapytała pięknym głosem Helga i rzuciła się w ramiona Eryka.

– Twoja łza mnie uratowała. Dopiero teraz widzę, że to ty, znowu mnie uratowałaś, moja droga, piękna Helgo! – powiedział Eryk. I to właśnie dla Helgi chłopiec chciał zdobyć błyszczący diament, ale nie mógł go zdobyć z powodu złej wiedźmy. Helga i Eryk, w końcu szczęśliwi i razem, ręka w rękę udali się do wioski, a Felicja wesoło skakała przed nimi. Nikt w wiosce nie mógł uwierzyć własnym oczom! Eryk powrócił!

W wiosce odbyło się wielkie wesele. To ich prawdziwa miłość otworzyła oczy mieszkańcom wioski, którzy zdali sobie sprawę, jak skrzywdzili dziewczynę. Wieśniacy przeprosili piękną Helgę, a ona im wybaczyła. Wszyscy się cieszyli, cieszyli się razem z nimi, świętując, że prawdziwa miłość nie tylko przełamała klątwę, ale także otworzyła serca tych, którzy naprawdę tego potrzebowali.

4.6/5 - (63 votes)

1 komentarz

Wstaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *