W poszukiwaniu pierwszej gwiazdki

Jest taki dzień w roku, na który wszyscy czekają z utęsknieniem. Tego dnia jesteśmy dla siebie szczególnie mili, składamy sobie życzenia oraz jemy tradycyjne potrawy, przygotowywane specjalnie z myślą o Świętach. Czy już wiecie, o jakim dniu mowa? Tak, to właśnie Wigilia Bożego Narodzenia!

Również w pewnym małym miasteczku trwały intensywne przygotowania do Wigilii. Mieszkańcy krzątali się robiąc ostatnie zakupy, ubierając choinkę, pakując prezenty oraz gotując smaczne potrawy.

Bajka wigilijna o misiach szukających pierwszej gwiazdki.
Bajka o Wigilii i poszukiwaniu poinsecji, źródło zdjęcia: depositphotos.com

W domu rodziny Niedźwiadków wszystko było już gotowe: pod pięknie przystrojoną choinką leżała góra zapakowanych prezentów, na stole przykrytym białym jak śnieg obrusem ustawiono talerze i sztućce, a z kuchni dobiegały smakowite zapachy. Dzieci bardzo się niecierpliwiły, chciały bowiem zjeść już wigilijną kolację i rozpakować prezenty. Tradycyjnie jednak do wieczerzy można było zasiąść po tym, jak na niebie zaświeci pierwsza gwiazdka.


Tata-miś zaproponował całej rodzinie popołudniowy spacer do lasu. Dzieci bardzo się ucieszyły na ten pomysł. Gdy już wszyscy ciepło się ubrali i wyszli z domu, poruszali się znanymi wcześniej ścieżkami tak, żeby nie odchodzić zbyt daleko od domu. W pewnym momencie mały miś dostrzegł w oddali sarenkę i chcąc zobaczyć ją z bliska, pobiegł za nią. Tuż za nim pobiegła także siostra, śmiejąc się wesoło. Sarenka szybko jednak zniknęła dzieciom w głębi lasu, a małe misie zupełnie straciły orientację. Nigdzie też nie było ich rodziców. Ci zaczęli szukać swojego potomstwa zbaczając z trasy, ale nie mogli znaleźć dzieci.

W poszukiwaniu pierwszej gwiazdki. Źródło obrazu: depositphotos.com

W lesie powoli zapadał zmierzch. Małym misiom robiło się zimno, były głodne i zmęczone. W pewnej chwili jednak ujrzały coś jasnego na niebie – to była pierwsza wigilijna gwiazdka! Teraz już wszyscy w miasteczku mogą zasiadać do wigilijnej kolacji. Ale nie rodzina Niedźwiadków, która zgubiła się w lesie.
Mały miś spostrzegł, że gwiazdka porusza się powoli w jego kierunku tak jakby chciała wskazać drogę jemu i jego siostrze. Zachęcone niedźwiadki ruszyły zatem w stronę gwiazdki, a po dłuższej chwili zobaczyły, że idą w kierunku swoich rodziców. Gdy już do nich dobiegły, radości nie było końca! Gwiazdka poprowadziła całą rodzinę bezpiecznie do głównej drogi, a stamtąd było już niedaleko do ich domu.

Gdy Niedźwiadki dotarły do domu, mogły już na spokojnie podzielić się opłatkiem i zasiąść do świątecznej kolacji. Po pysznej wieczerzy nadszedł czas rozpakowywania prezentów, a mama-miś przygotowała wszystkim gorącą czekoladę. I tak właśnie pierwsza gwiazdka uratowała rodzinę Niedźwiadków! 

4.6/5 - (13 votes)

1 komentarz

Wstaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

...