Jak szczeniak poszedł w śnieg

Szczeniak sam odważył się wyjść na śnieg. Pierwszy raz w życiu widziała śnieg, więc na początku stąpał bardzo ostrożnie. Było zimno w łapy. Ale potem zaczęły spadać duże płatki śniegu i szczeniak tak się uradował.

„Złapię płatek śniegu” – ucieszył się i zaczął łapać pyskiem płatki. Skakał i skakał, ale szybko się tym zmęczył. Płatki śniegu były małe i rozpływały się na jego języku.

„Złapię coś lepszego i większego“ – powiedziało do siebie i pobiegło dalej.

Na ścieżce przy polu zaczął wściekle grzebać, aż śnieg i brud od łapek odlatywały. Szczeniak wyczuł mysz i próbował ją wykopać. Ale mysz żyła ukryta w ziemi. Szczeniak zmęczył się kopaniem i wkrótce zrezygnował.

Jak szczeniak poszedł w śnieg. Źródło obrazu: depositphotos.com

„Pozwolę myszy być myszą“ – pomyślała – i tak będzie mała. „Złapię coś większego.“

I dalej pobiegł przez śnieg. Po drodze spotkał wielkiego białego człowieka z garnkiem na głowie i dziwnym nosem. Szczeniak przestraszył się i zaczął na niego szczekać. Ale mistrz nie ruszył się z miejsca.

„On się mnie nie boi?“ zastanawiał się szczeniak.

Szczeniak delikatnie podrapał łapką białego pana, ale pan nadal stał i uśmiechał się do niego czarnymi jak węgiel zębami. 

„Nie będziesz się ze mnie śmiał“ – wściekł się.

Szczeniak zaszczekał, podskoczył i pogładził obcego człowieka po nosie. Jakież było jego zdziwienie, gdy marchewka pozostała w jego ustach. Ale on też nie był żadnym dżentelmenem, tylko bałwanem!  Gdy szczeniak zjadł marchewkę, ruszył na polowanie. Nie wróciłby do domu bez dobrego połowu! Doszedł do kupki drewna. Ktoś pod nią chrapał. 

„Ha“, mówi szczeniak, „wykopię dziurę pod drewnem i go złapię.“

Szczeniak zaczął kopać. Wykopał dziurę pod drewnem i wpełzł do niej po brzuch. Już miał właśnie chwycić za zdobycz, ale ała! Małe zwierzątko, które wygląda jak okrągła kulka, szturcha moją paszczę! Szczeniak pisnął i szybko pobiegł do domu. W domu opowiadał matce o dziwnej chrapiącej piłce, która kłuła go w usta, gdy chciał ją podnieść.

Czy zgadniesz, jakie zwierzę złapał szczeniak?

4.1/5 - (19 votes)

Wstaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

...